Z uśmiechem w MDK na Andersena

Tradycją Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Gwizdak mieszczącego się na warszawskich Bielanach przy ul. H.C. Andersena 4 są coroczne obchody, pod koniec roku szkolnego, święta „Z Uśmiechem Łatwiej”, którego adresatami są dzieci uczestniczące w zajęciach MDK, ich rodziny a także szeroko rozumiana społeczność lokalna. Jest to zarazem dzień otwarty, podczas którego każdy z uczestników festynu może zapoznać się z bogatą ofertą zajęć MDK, spotkać się i porozmawiać z nauczycielami oraz Dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury, panią Marią Pyszkiewicz.

W tym roku festyn odbył się w dniu 22 czerwca i był prawdziwa feerią atrakcji, na które złożyły się występy estradowe: muzyczne, wokalne, instrumentalne, taneczne, pokazy teatralne, wernisaż prac plastycznych i fotograficznych. Jak co roku, na program składały się prezentacje efektów pracy na poszczególnych zajęciach, odbywających się w MDK przez cały rok szkolny. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się przedmioty, wykonane na zajęciach ceramiki oraz modelarstwa. Towarzyszyły im także stoiska z materiałami plastycznymi, na których chętni mogli przeobrazić się, pod okiem specjalistów, w zabawnego kota, mysz czy sowę.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie statuetek „Z Uśmiechem Łatwiej”, wyróżniającym się dokonaniami i radosną energią wychowankom, a także Rodzicom i Przyjaciołom MDK, współpracujących na co dzień z placówką. Dyrektor, Maria Pyszkiewicz podsumowując miniony rok szkolny podkreśliła różnorodność i bogatą ofertę MDK, sprzyjającą rozwojowi indywidualnych talentów i uzdolnień bielańskiej młodzieży i dzieci, co owocuje licznymi nagrodami w konkursach i przeglądach na terenie dzielnicy Bielany, a także konkursach ogólnowarszawskich i wojewódzkich. Za tak intensywną działalność na polu edukacji i wspierania potencjału młodych ludzi, Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Gwizdak otrzymał w tym roku, przyznany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, zaszczytny tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów”. MDK został umieszczony na mapie miejsc o potwierdzonej szczególnie wysokiej jakości pracy.

Na zakończenie festynu odbył się koncert zespołu „Mała Orkiestra Dni Naszych”. Wesoły zespół zaangażował naszych uczestników do wspólnej zabawy - rytmicznie i w sposób pełen humoru, wprowadził zgromadzoną publiczność w doskonały – wakacyjny już nastrój.

Placówkę odwiedziła także Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Straży Pożarnej, która przybliżyła pracę strażaka, umożliwiając wszystkim zainteresowanym poznanie tajników wozu strażackiego. Niezwykle cenną i wspaniałą atrakcją dla wszystkich gości MDK było doświadczenie z niezwykłymi okularami, udostępnianymi przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, którzy przybywając do MDK, ubogacili święto „Z uśmiechem łatwiej”. W atmosferze przedniej zabawy, każdy mógł się przekonać, jakie zagrożenie stwarza kierowca na „podwójnym gazie”. Było to szczególnie cenne doświadczenie, jako że zdobyte tuż przed rozpoczynającymi się wakacjami.

„Z uśmiechem łatwiej” na Andersena, było niezapomnianym popołudniem, pełnym wrażeń estetycznych, pozytywnych wibracji i wiary w radość życia oraz promującym talent wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Marii Gwizdak.

mdkpowrót